Každý den nové trendy a inspirace pro Ženy.

Aby víkendové snídaně měly styl

Post date:

Author:

Category:

Kdo by nemiloval velké snídaně, na které má dostatek času a může si dopřát vše, co má rád. Patří nejen k dovoleným, ale připravit si je můžeme i doma.

Ráno dělá den

Snídaně na terase prozářené sluncem nemusí být jen vzpomínka na dny dovolené v exotickém ráji. Bohatou snídani a příjemné ráno můžeme zažít i doma, stačí k tomu jen chvíle času a pár drobností. To že venku už je pošmourno a ráno jsou spíše mlhy než sluníčko nás nijak neodradí, z venku se přesuneme dovnitř a zaměříme se více na teplá jídla a nápoje. Na stole tak nesmí chybět košík na pečivo, ideálně čerstvé právě přinesené z pekárny, případně je můžeme rozpéct to starší. Na obloženém talíři bychom měli mít nachystáno vše, co má každý rád, sýry, šunku, salám, paštiky a další pochutiny, které nám zlepší den. Oblíbená bývají vajíčka připravená na mnoho variant, míchaná nebo jako hemenex, párky nebo horká polévka. A to vše samozřejmě musí doplňovat dostatek nápojů, ať už se jedná o čaj, kávu nebo třeba čerstvý džus.

Stylové drobnosti

Pokud chceme mít snídani vyladěnou do detailů, přidáme na stůl také stojánky na ubrousky, vázu s květinou a další drobnosti, které celkový dojem povýší na vyšší úroveň. Při jídle je důležité také pohodlí. Snídaní ve spěchu, kdy v jedné ruce držíme horkou kávu a snažíme se ji vypít a v druhé ukusujeme chleba ještě cestou k autu, těch si užijeme dost přes týden. O víkendu je čas zpomalit a dopřát si opravdu dostatek času na snídani a začátek dne. K pohodlí přispějí podsedáky na židle, díky kterým nebudeme muset opouštět stůl příliš brzo jen proto, že se nám špatně sedí.

Nezáleží na tom, zda snídani chystáme jen pro sebe, pro dva nebo třeba partu kamarádů. Užít si dobré jídlo v příjemné atmosféře můžeme i doma, stačí k tomu opravdu málo. Ideální je, pokud víme, že máme opravdu čas, nechvátáme někam na návštěvu, nemusíme někde být a můžeme si opravdu vychutnat každé sousto a každý doušek tak, jak nám to vyhovuje.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek