Každý den nové trendy a inspirace pro Ženy.

Co potřebuje pes pro zdraví i radost?

Post date:

Author:

Category:

Psi jsou pro nás většinou parťákem, kamarádem, členem rodiny, který s námi tráví většinu volného času. Samozřejmě také chceme, aby byl pes spokojený, žil s námi byl co nejdéle a měl dobrou kondici. Jak na to?

Základem je strava

Kondice záleží nejen na pohybu, ale především na tom, čím svého psa krmíme. Dnes je na trhu mnoho značek psích granulí, které se liší složením i cenou. Ty levné mohou obsahovat špatně stravitelné složky a nekvalitní suroviny, což může vést ke zdravotním komplikacím a problémům s trávením i vylučováním u psa. Kvalitní granule pro psy mají vyvážené složení a jsou vyrobené z prvotřídních surovin, aby je pes dobře strávil a ideálně získal i něco navíc. Proto se přidávají i různé bylinky, ovoce nebo zelenina, které obohatí granule o vitamíny, minerály a další prvky prospěšné pro srst, trávení i celkovou kondici psa. Při výběru granulí bychom se měli zaměřit na běžný denní režim psa, zátěž a jeho aktivity a zvolit typ granulí podle jeho potřeb. A neméně poctivě bychom měli postupovat i v případě výběru pamlsků pro psy.

Pohyb i odpočinek

Pes potřebuje také dostatek pohybu, tedy alespoň pravidelné dlouhé procházky nebo některý z mnoha psích sportů. Při těch se psi nejen vyběhají a unaví, ale také učí spolupráci se svým majitelem, soustředění a komunikaci s ostatními psy. A k pohybu patří i odpočinek, tedy místo, kde si pes může bez vyrušování odpočinout a nabrat síly na další dobrodružství. Ideální jsou pelíšky, které jsou dostatečně měkké a psovi se v nich dobře leží. Oceníme je také při úklidu, dobře se s nimi manipuluje a ty pro menší psy můžeme jednoduše dát do pračky. Platí pravidlo, že i když s námi pes spí v posteli nebo sdílí gauč, musí mít své místo, kam může odejít, když chce být opravdu sám.

Zapomenout nesmíme na hru s ohledem na preference našeho psa. Některý uvítá chvilku hlazení, jiný rád nosí míčky a další miluje tahání o hračky. Pořídit si psa znamená převzít zodpovědnost za něj i jeho spokojenost, proto se musíme snažit zajistit mu vše, co potřebuje.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek