Každý den nové trendy a inspirace pro Ženy.

Dejte své pleti, co potřebuje

Post date:

Author:

Category:

Na světě nenajdeme ženu, která by stála o nezdravě vypadající pleť s šedým nádechem. Naše pleť vyžaduje pravidelnou péči, aby vypadala stále dobře a zdravě. Jak se o svou pleť starat?

Ať září

Pokud chceme, aby naše pleť působila zdravým a svěžím dojmem, musíme se o ní pravidelně a správně starat. Péče o pleť by se měla stát každovečerním rituálem, který nás těší. Jde o moment, kdy máme čas jen sami pro sebe a alespoň pár minut věnujeme tomu, abychom se cítili dobře. Základním krokem je čištění pleti,  na kterou se celý den ukládají nánosy prachu a smogu a také ji zatěžuje make-up. Vhodně zvolené čistící mléko či pěna, která vyhovuje požadavkům naší pleti, nepůsobí dráždivě, ale zároveň ji efektivně vyčistí. Minimálně jednou týdně bychom neměli zapomenout na peeling. Ten pleť zbaví šupinek suché kůže a dalších nečistot a pomůže ji projasnit. Onen nežádoucí zašedlý odstín pleti totiž často způsobují právě šupinky staré kůže. Po důkladném vyčištění můžeme nanést vhodný pleťový krém, který zlepší hydrataci a regeneraci.

Bez výživy to nejde

Je důležité rozdělovat krémy na denní a noční. Například noční krémy jsou více výživné a hutnější, díky čemuž pleť získá během spánku dostatek živin, které potřebuje. Denní krémy jsou naopak lehčí, pokožku hydratují a zároveň vytváří bariéru, která chrání pleť před vnějšími vlivy. Výborným doplněním celého pečujícího rituálu je i pleťová maska. Tu je vhodné zařadit jednou až dvakrát týdně či v případě, že potřebujeme rychlou pomoc. Pleťovou masku bychom měli vybírat podle aktuálního stavu a potřeb své pleti. Hydratační maska pomůže v případě, že cítíme napětí nebo je kůže vysušená. Pro svěží a mladistvě vypadající pleť vybereme masku detoxikační či regenerační. Protože mají masky koncentrované složení, není vhodné jejich každodenní použití. Zároveň je škoda se na jejich pozitivní účinky spolehnout až ve chvíli, kdy pleť volá viditelně o pomoc, ale zařazovat je do péče pravidelně.

To, co své pleti dáme, také od ní dostaneme. Za správnou a kvalitní péči se nám pokožka odvděčí zářivým a bezchybným vzhledem.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek