Každý den nové trendy a inspirace pro Ženy.

Dolní Morava láká na horu zážitků

Post date:

Author:

Category:

Dolní Morava je malou vesničkou nedaleko Pardubic. Bydlí zde kolem 290 stálých obyvatel, každou zimu a léto zde ovšem vítají nemalé množství turistů. Nabízí totiž skvělé atrakce, kalendář nabitý akcemi a unikátní zážitky.

Místo ležení na pláži preferujete aktivní dovolenou? Pak si rezervujte ubytování Dolní Morava na letošní prázdniny a užijte si parádní dovolenou v Česku!

Návštěva Stezky v oblacích je povinností

Stezek v oblacích po ČR vyrostlo několik a jedna z nich se nachází právě i na Dolní Moravě. Jde o jednoduchý způsob, jak si užít dechberoucí výhledy na masiv Králického Sněžníku, ale i na hřeben Jeseníků a Krkonoše. Ve výšce 50 metrů můžete vyzkoušet svou odvahu a vstoupit na síť, která vám umožňuje vidět pod sebe. Cestu z jednoho patra lávky do druhého si lze zkrátit přes rukáv z husté sítě, a jste-li dost odvážní, dolů se vydáte 100metrovým tobogánem s klopenými zatáčkami a okýnky. Stezka v oblacích však také vzdělává, cestou nahoru minete 12 informačních tabulí s informacemi o okolí, pohoří Králického Sněžníku a samotné Stezce.

Nejdelší bobovou dráhu v Česku musíte zažít

Byli jste v Česku na nějaké bobové dráze? Na tu, kterou najdete na Dolní Moravě, určitě neměla. Zdejší bobovka je totiž dlouhá plné 3 km, vede přes lesní terén i otevřené pláně. Má 25 rychlých zatáček, osmičkovou smyčku, podzemní tunel, čtyři skoky a dvojnásobný 360° karusel. Zajímavostí je, že na bobu můžete jet třeba jenom nahoru, nebo naopak pouze dolů. Bobovou dráhou lze vyjet právě ke zmiňované Stezce v oblacích.

Návštěva štoly, jízda v trail parku i adrenalin

O atrakcích na Dolní Moravě by se dalo mluvit ještě dlouho. Najdete zde vynikající trail park pro milovníky horských kol, můžete si půjčit koloběžky, nebo se vydat na prohlídku Stamichmanovy štoly. Oblíbené jsou i šlapací káry Berg, hodně návštěvníků míří do místního Adrenalin parku.

Možností zábavy je zde opravdu nespočet, prodloužený víkend vám stačit nebude. Prohlédněte si chaty Dolní Morava a rezervujte si ubytování na léto včas. Zájem bývá nemalý.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek