Každý den nové trendy a inspirace pro Ženy.

Hyundai a Apple údajně chtějí do března podepsat dohodu o spolupráci

Post date:

Author:

Category:

Už dříve se objevily informace, že Hyundai jedná s Apple o vývoji autonomního elektromobilu.
Jihokorejská automobilka Hyundai Motor a americký technologický koncern Apple plánují do března tohoto roku podepsat dohodu o partnerství při vývoji autonomních elektrických vozidel.

Výroba by měla začít v roce 2024 v USA, píše agentura Reuters v odvolání se na nedělní vydání korejského deníku IT News.

Článek navazuje na prohlášení z pátku 8. ledna o tom, že Hyundai již jedná s Apple o vývoji autonomního elektromobilu a jeho uvedení na trhu v roce 2027. Tato zpráva zvedla ceny akcií Hyundai téměř o 20 procent.

Hyundai se k nedělnímu článku odmítl vyjádřit a zopakoval dřívější prohlášení, že žádosti o spolupráci při vývoji autonomních elektromobilů dostal od několika společností. Ke zprávě se nevyjádřil ani Apple.

IT News v aktualizované verzi svého článku stáhl podrobnosti, například o lokalitě a objemu výroby, jakož i o časovém rámci podpisu dohody. Původní verze článku uváděla, že nový model měl vyrábět v továrně Kia Motors v americké Georgii a od roku 2024 mělo vyprodukovat 100 tisíc vozů ročně. Úplná kapacita měla dosáhnout 400 tisíc aut.

Podle této verze Hyundai a Apple údajně chtěli už příští rok uvést na trh tzv. beta verzi tohoto vozu.

Agentura Reuters v prosinci uvedla, že Apple vstupuje na trh autonomní automobilové techniky a chtěla by vyvinout osobní vozidlo s vlastní přelomovou technologií baterií již v roce 2024.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek