Každý den nové trendy a inspirace pro Ženy.

Jak se rozvést, aniž jste začali nenávidět svého ex a rozdělili rodinu

Post date:

Author:

Category:

Páry si mohou vytvořit vlastní model.

Wendy Parisova a její ex-manžel David jsou rozvedení již sedm let. V té době se oba přestěhovali z New Yorku do Los Angeles, ale nikdy nebydleli od sebe dál než tři bloky.

Stále spolu pořádají oslavy a už léta vodí svého 11-letého syna Alexandra společně každé ráno do školy. David přijde několikrát do týdne, aby udělal snídani a všichni tři spolu tráví neděle.

Zůstat v blízkém vztahu se svým ex, fyzicky a emocionálně, nemusí být nejlepší možnost pro každého a Parisova přiznává, že někdy je to náročné. No líbí se jí, že Alexander může jednoduše běhat mezi domy svých rodičů.

„Jakoby to byl roztažen domů jen s několika bloky mezi námi,“ říká Parisova, autorka knihy Rozvodová utopie: Hlášení z dnešního dobrého rozvodu a jak se rozejít bez problémů (překlad redakce).

Model, který vám nejlépe vyhovuje

„Rozhodla jsem se zůstat takto blízko, protože mi není příjemná představa toho, že můj syn má rodiče, od kterého jsem odcizena,“ říká Parisova a dodává, že lidé si často myslí, že rozvod znamená, že rodiče si už více nevěří.

„Znamená to, že vaše dítě je v někoho domě a vy toho nejste součástí. Myslím, že vás to odcizuje a to je strašidelné. „

Parisova a její ex vymysleli jiný model, který jim nejlépe vyhovuje.

Zatímco se Jeff a MacKenzie Bezosovci připravují na vlastní rozvod, mnou popovídal jsme se s rozvodovými právníky, s rozvodovým koučem a s běžnými lidmi, kteří se s touto situací setkali, jak se rozvést bez rozdělování vaší rodiny. (Jeff Bezos vlastní The Washington Post, pozn.red.)

Každý vztah je samozřejmě odlišný. Zde je však několik zásad, které je třeba mít na paměti.

  1. Rozvod může stále zahrnovat soucit
    Když si Nicole Sodomová, zakladatelka Sodoma Law v Charlotte, přečetla rozvodové prohlášení Bezosovcov, jedna fráze vyčnívala:

Po období „láskyplného zkoumání a zkušebního oddělení“ se pár rozhodl rozejít. Použití slova „láskyplný“ v oznámení o rozvodu se zdá být jako „pokus o nalezení soucitu v procesu odloučení,“ říká Sodomová a dodává, že ti lidé, kterých si bereme, nejsou ti, s nimiž se rozvádíme.

„Lidé se mění. Často spolu nedokážeme udržet krok. Pokud si to přiznáte, pomůže vám to během rozvodu,“ říká.

I když pár už není „nedotčený“, stále může mít možnost soustředit se na věci, které znamenají hodně. Sodomová vysvětluje, že je to vzájemný respekt a zachování stability kvůli dětem.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek