Každý den nové trendy a inspirace pro Ženy.

Jak správně vybrat jízdní kolo

Post date:

Author:

Category:

Sezóna je v plném proudu. Cyklostezky se plní cyklisty a pokud nyní přemýšlíte nad koupí dámského kola, ještě není pozdě. V článku níže si představíme specifika a na co si dát při výběru pozor. Né každé jízdní kolo je vhodné na jakýkoliv povrch. Důležitý faktor je, kde budete jezdit. Technické specifika jsou až na druhém místě, v prvé řadě, se kolo musí líbit.

Přírodní terén nebo asfalt?

Jednou z nejdůležitějších kritérií, při správném výběru jízdního kola, at pro muže, ženy nebo děti, je prostor. Prostor, kde nejvíce budete jezdit. Pokud si koupíte horské jízdní kolo na jízdu po městě, určitě se vám pojede dobře, nicméně na městském kole, by se vám šlapalo lépe. Každý typ povrchu vyžaduje jiné jízdní vlastnosti. Různá specifika nabízí dámská jízdní kola a jiná kola pro muže.

Elektrokolo versus klasické jízdní kolo

Doba i technologie pokročily a na trhu jsou elektrokola. Jak už název napovídá, jde o kolo na dobíjecí pohon. Tyto jízdní kola jsou vhodná v podstatě pro každého, kdo si chce usnadnit jízdu. Na plně nabitou baterii ujedete desítky až stovky km, záleží na typu kola. Velkou výhodou elektrokol je možnost jízdy kdekoli. Jsou vhodná do města, přírody, na cyklostezky. Bez námahy vyjedete kopec a když budete chtít, můžete pěkně šlapat a zabrat. U klasického kola možnost žádné námahy při šlapání do kopce sice ztrácíte, ale o to větší požitek z jízdy budete mít. Jízdní kola se vyznačují spoustou parametrů, která je potřeba zvážit.

Parametry výběru jízdního kola

Specifika, která byste měli zohlednit při koupi jízdního kola:

  • Pro koho je kolo určeno (Ženy, Muži, starší osoby, popř. děti)
  • Kde nejčastěji budu jezdit, typ kola (Město, cyklostezky, příroda, les, aj.)
  • Výška cyklisty (Důležitý údaj pro zvolení výšky rámu)
  • Brzdy (Dle jízdy v terénu)
  • Odpružení (Bez odpružení, odpružená přední vidlice nebo celé kolo)
  • Řídítka (Hmotnost, typ a pohodlnost)

Odborník je na místě

Výběr jízdního kola je jednoznačně v režii odborníků. Poraďte se ve specializovaném obchodě a předejděte nepříjemným, a i drahým náležitostem.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek