Každý den nové trendy a inspirace pro Ženy.

Podzim je tady aneb pomocníci, díky kterým projdete chladným počasím jako nikdy

Post date:

Author:

Category:

Přechod z léta do podzimu je náročný nejen pro naši duši, ale i tělo. Jak ale podpořit svůj metabolismus, abyste se vyhnuli nepříjemnému padání vlasů, nachlazení či jiným znakům, které avizují příchod chladnějšího období v roce?

Neochuďte se o kvalitní spánek

Spánek by měl být prioritou každého z nás. Pokud mu nedáme příliš prostoru, jsme citlivější k různým nemocem, se kterými neodpočaté tělo hůře bojuje. Proto si dopřejte adekvátní spánek, který by měl být minimálně osm hodin, aby došlo k dostatečné regeneraci a nabírání sil do nového dne.

Vsaďte na dobrou výživu

Imunita se rodí ve střevech, proto je důležité myslet i na své zažívání. Konzumace potravin, které jsou bohaté na vitamíny a minerály, nás díky obsaženým látkám dokáže ochránit před nepříjemnými onemocněními. Dopřávejte si např. zakysané mléčné výrobky, jogurty nebo kysané zelí a podpořte fungování vašeho trávení.

Nezapomeňte se hýbat

I když nás čeká proměnlivé podzimní počasí, jistě to není důvod k zapomenutí na dostatek pohybu. Pokud nejste naladěni na vrtochy počasí, vyměňte cvičení venku za sálové lekce, díky kterým se nemusíte nijak omezovat ani v tom nejhorším počasí. Stále si ale dopřávejte kvalitní čas na čerstvém vzduchu, například pomocí krátkých procházek.

Vyživujte tělo

Pokud cítíte, že dochází k oslabení vašeho imunitního systému nebo potřebujete podpořit např. růst vlasů, protože vám v tomto období často padají, je dobré si najít adekvátní doplňky stravy. Nejoptimálnější je zvolit přírodní produkty, které často pochází z ekologicky nezamořených oblastí a pyšní se certifikáty kvality.

Naše tělo je dokonalý nástroj, který občas potřebuje podpořit naší snahou a dobrým přístupem. Proto se zaměřte na potřeby svého těla a jistě v brzké době uvidíte adekvátní výsledky.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek