Každý den nové trendy a inspirace pro Ženy.

Vše, co jste chtěli vědět o čištění pleti

Post date:

Author:

Category:

Pravidelně čištění pleti je důležitým krokem, na který byste rozhodně neměli zapomínat. Čištění pokožky by mělo být každodenní součástí vaší rutiny. Poradíme vám, jak pleť vyčistit, na co se zaměřit a získat přirozený a svěží vzhled.

Příprava na čištění

Neschovávejte kosmetické přípravky pro čištění pleti do skříní a polic, kam téměř nesaháte. Mějte je vždy po ruce tak, abyste na pravidelnou péči o pokožku nezapomněli. Nejdříve si vyberte vhodnou kosmetiku, a to nejen podle toho, co konkrétního chcete řešit, ale také jaký je typ vaší pleti. Vybrat si můžete čistící séra, pěny nebo třeba čistící olej, který se hodí hlavně pro suchou pleť.

Kdy a jak čistit

V ideálním případě byste měli svou pleť čistit dvakrát denně. Začněte hned ráno, po probuzení. Nejdříve můžete umýt svůj obličej vlažnou vodou, pro někoho je to nutný způsob, jak se probudit. Poté použijte čistící pěnu nebo zmíněný olej. Vyhněte se umývání obličeje pomocí klasického mýdla, to vaši pleť jen nepříjemně vysuší.

Následuje použití peelingu, který si můžete dopřát jednou nebo dvakrát týdně. Vyzkoušet můžete také exfoliaci pleti. Získáte tak hladkou a svěží pleť, na první pohled uvidíte příjemnou změnu.

Po použití peelingových přípravků můžete svou pleť hydratovat i pomocí pleťového tonika nebo pleťové vody. Tonikum můžete nanést nejen na obličej, ale také na krk a dekolt. Dalším krokem je použití pleťové masky. Užijte si rozmazlování dvakrát až třikrát týdně. Nakonec naneste pleťový krém, případně podkladovou bázi pod make-up.

Večerní čištění

Kromě ranní očisty si dejte záležet i na večerním čištění pleti. Vaše pokožka vám bude za pravidelnou péči opravdu vděčná a odměnou vám bude její pomalejší stárnutí. Večer začněte tím, že se odlíčíte. Následující postup je podobný tomu rannímu. Očistěte pleť pomocí čistící pěny nebo oleje. Vyberte si den v týdnu, kdy si užijete pleťovou masku nebo chemický peeling, známý také pod názvem exfoliace. Nakonec naneste noční krém a nechte svou pleť přes noc regenerovat.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek