Každý den nové trendy a inspirace pro Ženy.

Za polární kruh iv létě. Sedm tipů na knihy, které nahradí skutečné cestování

Post date:

Author:

Category:

Sedm tipů na letní čtení.

Cestování je už taková běžná součást životů mnoha lidí, že když se najednou možnosti výletů a cest scvrknou na domovskou krajinu či pouze okolní státy, můžeme být nesví. Cestovatelské plány se ruší či odkládají, v tom lepším případě se mění na jiné.

Ať už vaše cíle překazila korona, nebo cokoli jiného, ​​léto vám mohou zpříjemnit knihy, díky kterým si „ohlédnete“ svět iz pohodlí domova. Cestopisy, romány, reportáže, zde je našich sedm tipů:

Ženy, které mi nedají spát – Mia Kankimäki (Motto, 2020)

Mia je svobodná a bezdětná čtyřicátnice, která přemýšlí, co se svým životem. Po nocích uvažuje o ženách, které jsou historií „zapomenuté“ či obcházena.

Aby zjistila, jak se jim podařilo žít po svém a změnit se na neohrožené badatelky, cestovatelky, spisovatelky a umělkyně, neváhá odcestovat do Afriky, Japonska či Itálie.

Kniha je plná příběhů o inspirativních ženách jako Karen Blixenová, Jajo Kusama či Nellie Bly a autorka v ní během cesty kolem světa přináší poutavý pohled na historii, cestování a feminismus.

Expedice: Můj milostný příběh – Bea Uusma (Absynt, 2018)

Bea Uusma je švédská spisovatelka, ilustrátorka a lékařka. V polovině 90. let se začala zajímat o příběh polární balonové expedice z roku 1897, v jejímž rámci se tři Švédové ze Stockholmu rozhodli proletět balónem na daleký severní pól.

Jde o velmi známou neúspěšnou polární výpravu, o níž tragickém konci se již více než sto let vedou dohady. Uusma ve svém díle zkoumá, proč se to stalo, jde po stopách tří odvážlivců, hledá vysvětlení jejich marného boje o přežití.

Sama se vydává na polární cestu, přestože nesnáší zimu a nemá ani dobrodružnou povahu. Její příběh je podán svěžím, moderním a krásným způsobem.

Od slackline k tiché radosti – Anna Hanuš Kuchařová (Jota, 2020)

Toto není pouze cestovatelská kniha a není to ani kniha pouze o sportu.

Je to kombinace, která v sobě skrývá i vášeň jedné ženy osluněné chvěním tenkého lana pod nohama a adrenalinem z toho, že pod ní zeje kilometr prázdnoty.

Anna Hanuš Kuchařová byla kdysi architektka, ale pak ji uchvátil slackline, tedy chození po laně.

Vyzkoušela si ho na čtyřech kontinentech a v knize vypráví o tom, jak mění její vnitřní nastavení a čeho všeho je schopno lidské tělo i mysl.

Kolem světa – Martin Navrátil (

Podtitul této knihy zní „Zážitky profesionálního cestovatele“. Martin je cestovatelům na plný úvazek a ve svém prvním cestopisných výběru nabízí směs plnou humorných i dramatických situací z různých končin světa.

Procestoval exotiku skrz naskrz, ať už si pod tímto slovem představíte Indii, nebo Japonsko, ale také Antarktidu či Severní Koreu. Autor své zkušenosti podává velmi poutavě a někdy až neuvěřitelně.

Jak vypadala jeho cesta do Afghánistánu či Pákistánu? Co zažil na legendární Transsibiřské magistrále a jak přežil přechod v extrémních teplotních podmínkách přes Čukotku? Knihu doplňují i ​​fotografie z míst, které navštívil, čtenářům tak ještě více přiblíží vzdálené země.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek