Každý den nové trendy a inspirace pro Ženy.

Změna kariéry může prospět, třeba ji však nejprve dobře zvážit

Post date:

Author:

Category:

Sedm tipů pro úspěšnou změnu kariéry.

Dlouhodobá nespokojenost, vyhoření, nové ambice či dokonce nadbytečnost v práci – k touze nebo potřebě změnit zaměstnání vedou různé důvody. Tento rok se k důvodům přidalo i dění v souvislosti s pandemií.

Pokud jste odhodláni vykročit novým směrem, případně řešíte dilema, zda by byla změna práce správným rozhodnutím, měli byste vzít v úvahu některé konkrétní faktory a zodpovědět si několik specifických otázek.

Vyhodnoťte svou současnou situaci, hledejte nové možnosti, rozhodněte se, zda chcete úplnou změnu profese a hledejte něco, co uspokojí vaše potřeby. Změna je sice náročná, pomáhá však osobnostnímu i profesionálnímu růstu.

  1. Pojmenujte současný stav

Než se bezhlavě pustíte do psaní výpovědi, důležité je pochopit, co přesně vám na současné práci vadí, proč jste nespokojeni a proč toužíte po změně.

Měli byste se vybrat zcela novým směrem nebo dělat totéž, jen pro jiného zaměstnavatele?

Odpovězte si na otázky: Které aspekty své současné práce máte rádi a které ne? Které situace se stále opakují a chtěli byste, aby se změnily?

Souvisí vaše nespokojenost s náplní práce, s firmou, pro kterou pracujete, s podmínkami, které musíte splňovat, s dojížděním do práce, s platem nebo s lidmi, kteří jsou kolem vás?

Pokud máte v těchto otázkách jasno, odpovědi vás usměrní v tom, co přesně hledáte.

  1. Vyhodnoťte své silné stránky

Ještě než se rozhodnete odejít, můžete se dobře připravit na to, co přijde potom. Zamyslete se nad svými předchozími pracovními úspěchy a identifikujte, v čem jste vynikly a co vás bavilo. Můžete si to doplnit i do životopisu.

Jaké jsou vaše silné stránky, se kterými byste chtěli pracovat dál? Jaké jsou vaše zkušenosti? Potřebujete si vymyslet strategii, jak se co nejlépe „prodat“ u potenciálních nových zaměstnavatelů.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek